iOS 12 Nasıl Yüklenir Hangi Telefonlar Destekliyor

Apple’ın 4 Haziran pazartesi günü Türkiye saati ile 20:00’da yapmış olduğu WWDC 2018 etkinliğinde iOS 12 Tanıtıldı. Peki iOS 12 nasıl yüklenir? iOS12 hangi telefonları destekliyor? iOS 12’de ne gibi yenilikler var?

iOS 12 ile gelen yenilikler arasında yeni sürümde yüzde 50’ye varan performans artışı olacağı konuşuldu. Bu performans artışı yeni çıkan iPhone X ile sınırlı kalmayıp tüm daha eski iPhonelar’da daha çok hissedileceği söylendi.Zaten kullanıcıların istediği de tam olarak performans artışı eski telefonların hızlanmasıydı.

iOS’un yeni sürümü iOS 12’yi telefonlarınıza yüklemek için tabiki de olması gereken cihazınızın UDUD kaydının yapılmış olması. Ancak geliştirici hesabı olmayanlarda yeni tanıtılan iOS 12 Betalarını telefonlarına yükleyip deneyimleyebilecekler.

iOS 12 Beta Nasıl Yüklenir?

iPhone veya diğer iOS cihazlarınızda  buraya tıklayarak gösterilen adımları bir bir uygulamanız gerekmekte. Verilen linkteki adımları uyguladığınızda iOS 12 geliştirici profiline sahip olabilir ve yeni gelen tüm güncellemeleri deneyimleme şansınız bulunacaktır. Hemen sizleri uyarmak isterim ki Beta sürümü olduğundan bir çok giderilmeyen hatalar bulunacaktır buda sizleri olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle bu riskleri alıyorsanız beta sürümünüzü yükleyiniz.

Yukarıda verdiğim linkte sadece iPhone değil watchOS 5, macOS 10.14 ve tvOS 12 için ilk beta sürümlerine ulaşabilirsiniz.

iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

4 Haziran Günü Öncelikle Geliştiriciler için ilk Beta sürümü yayınlanan ve Eylül ayında tam sürüm olarak tüm kullanıcılar ile buluşacak olan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Yorum yapın