Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır?

Clubhouse, Alpha Exploration tarafından geliştirilip 2020 yılındı piyasaya sürülen sosyal ağ platformu, kullanıcıların sesli olarak sohbet odalarından iletişim kurmalarına olanak sağlamakta. Bu uygulamanın, popüler sosyal ağ platformlarından birkaçı olan Instagram, Facebook, Reddit gibi platformlardan farkı fotoğraf ve video paylaşımı yapılmamasıdır. Clubhouse, tamamen kullanıcıların ilgilerini çeken konuda sohbet odalarına dahil olup sesli olarak sohbet etmesidir. Ana menüde daha önce diğer insanlar tarafından kurulan sohbet odaları göreceksiniz. Her sohbet odasının kendine özgü kişi sayısı ve kendine özgü konusu vardır. Yapmanız gereken sadece ilginizi çeken konuda ki bir sohbet odasına girmek ve tadını çıkarmak.

Clubhouse Nasıl Üye Olunur?

Bu platforma üye olmak diğer platformlara göre biraz farklı. Öncelikle App Store üzerinden ufak bir arama yapıp uygulamayı bulabilir ve indirme işlemini başlatabilirsiniz. Uygulama şuan sadece İOS kullanıcılarına hizmet vermekte yani Android veya başka bir işletim sistemi kullanıyor iseniz bu uygulamadan yararlanamazsınız. Fakat şirket her geçen gün popülerleşen bu uygulamanın Android işletim sistemi için de geliştirdiklerini bizlere duyurduğundan haber olun.

Artık konumuza geri dönelim. Clubhouse uygulamasını App Store üzerinden İOS telefonumuza indirdikten sonra uygulamaya giriş yapınız. Karşınıza çıkacak ekran üzerinden herhangi bir kullanıcı adı belirleyip cep telefonu numaranızı giriniz. Bu adımları yaptıktan sonra telefon numarasını girdiğiniz cihaza onay amacı doğrultusunda SMS ile bir onay kodu gelecektir. Gelen onay kodunu uygulama üzerinde açılacak olan kutucuğa tek tek giriniz. Bu adımdan sonra yapacağınız tek şey sabır ile beklemektir.

Telefonunuzda cep telefonu kayıtlı olup daha önceden Clubhouse uygulamasına davet edilmiş yani içeriden bir arkadaşınızın sizi davet etmesini beklemek zorundasınız. Eğer zaten içeriden biri iseniz ve arkadaşınızın da bu Clubhouse platformunda bulunmasını istiyor iseniz yapmanız gereken oldukça basit. Yapmanız gereken ilk adım sağ üstte bulunun “davet” sekmesine basmanız.

Bu sekmeye bastığınız taktirde uygulamaya davet edilmeyi bekleyen arkadaşlarınızı görebileceksiniz. Bu sekmede istediğiniz arkadaşınızın yanında bulunan “invite” yani davet et butonuna basmanız yeterli. Bunu yaptığınız zaman arkadaşınıza davet ettiğiniz ile ilgili bir mesaj gidecek ve arkadaşınız o davet mesajı aracılığı ile uygulamaya girebilecek.

Clubhouse Davetiye Nasıl Alınır?

Davetiye almak zaten içeride bir arkadaşınız var ise oldukça kolay. Fakat eğer içeride bulunan bir arkadaşınız yok ise Twitter üzerinden Clubhouse ile alakalı tweetlere girip yabancı kişilerden kendinize bir davetiye rica edebilirsiniz.

Clubhouse Nasıl Yüklenir?

Clubhouse uygulamasını, İOS cihazı bulunan herkes App Store üzerinden rahatlıkla indirilebilir. Eğer bir İOS cihazının yok ise beklemekten başka çareniz yok çünkü uygulama şuan da sadece İOS üzerinde var.

Clubhouse Uygulaması Davetiye Nasıl Alınır?

Yorum yapın