Clubhouse Uygulaması Davetiye Nasıl Alınır?

Clubhouse, iOS uyumlu mobil cihazlar üzerinden, kişilerin metin mesajı yerine ses mesajı paylaştıkları bir medya uygulamasıdır. Clubhouse kendisini, dünyanın her yerindeki insanların birbirleriyle iletişime geçebildikleri, sese dayalı olan bir sosyal proje olarak tanımlıyor. Kullanıcılar, uygulama üzerindeki sanal kanallar içinden birini seçtiğinde, otomatik şekilde ses özelliği çalışıyor. Odayı kuran kişi kimlerle konuşmak istediğine karar verebiliyor ve diğer kişiler de konuşmaya girmek için oda sahibinden onay bekliyor. Clubhouse, insanların politika, sosyal hayat ve eğlence gibi konularda fikir paylaşımları için geliştirildi.

Clubhouse Davetiyesi Almak

Şu anda sadece iOS kullanıcıları için geliştirilen Clubhouse’a bekleme sırasına girmeden giriş yapabilmek için uygulamayı kullanan bir arkadaşınızdan davetiye gelmesi şart.

Clubhouse için 3 farklı davetiye yöntemi var:

  • Bireysel davetiye: Bu uygulamayı kullanabilmenin en hızlı yoludur. Bu işlem kolay gibi dursa da her kullanıcı sadece iki kişiye davetiye gönderebiliyor. Buna ek olarak, Clubhouse uygulamasını ne kadar çok kullanırsanız, davetiye hakkınız da o kadar artıyor.
  • Sosyal Medya Uygulamaları: Clubhouse uygulamasını bir an önce kullanmak istiyorsanız ancak henüz bir davetiyeniz yoksa diğer sosyal medya uygulamalarından (Facebook, Instagram, Twitter) davetiye talebinizi içeren paylaşımlar yapabilirsiniz.
  • Clubhouse Uygulamasını Kullanan Arkadaşlar: Clubhouse uygulamasını telefonunuza yükleyip, hesabınızı aktif ettikten sonra bu uygulamayı kullanan rehberinizdeki kişilere bir bilgi veriliyor. Clubhouse kullanan arkadaşlarınızın davetiyesi yoksa da bu bilgi üzerinden uygulamayı kullanmanızı sağlayabiliyorlar.

Yorum yapın