iPadOS 14 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Apple şirketi tarafından üretilen en gözde cihazlar arasında yer alan iPad modelleri, geçtiğimiz günlerde firma tarafından yapılan WWDC etkinliği ile birlikte birçok ekstra özelliğe kavuştu. iPadOS işletim sistemi için sunulan bu yenilikler, birçok iPad kullanıcısını sevindirirken; tüm teknoloji severler bu güncellemeleri alkışla karşıladı.

Siri Güncellemesi

Geçmiş ve güncel iPadOS sürümlerinde kullanım sırasında tüm ekranı kaplayan yapay zeka Siri, bu güncelleme ile birlikte artık yalnızca ekranın üst kısmında küçük bir alanı kaplayarak kullanılabilecek. Bu özellik sayesinde iPad kullanıcıları, aynı anda hem Siri’yi kullanıp hem de diğer telefon veya uygulama içi teknoloji işlemlerini yapabilecek.

Apple Pencil Geliştirmesi

Birçok Apple iPad cihazlar ile kullanılabilen akıllı kalemler, iPadOS 14 ile birlikte yeni bir yapay zeka güncelleştirmesine alındı. Bu güncelleme ile birlikte artık Apple Pencil ürünleri, el yazısını ve seçim işlemlerini daha başarılı bir şekilde tanıyabilecek. Önümüzdeki güncellemeler ile birlikte birçok Apple kullanıcısı, el yazısı ile şifreleme özelliğinin de getirilmesini bekliyor.

Widget Desteği

Diğer işletim sistemlerinden tanıdığımız bir teknoloji olan widgetlar, iPadOS 14 ve iOS 14 ile birlikte tüm Apple cihazlarına geliyor. Kullanıcı ile etkileşimli bir şekilde çalışması planlanan widget özelliği, kişilerin ana ekran üzerinden birçok işlemi gerçekleştirmesine ve gerekli bilgilere ulaşmasına imkan tanıyacak.

Scribble Özelliği

Apple kullanıcılarına el yazısı ile arama ve not yazma gibi özellikleri sunan Scribble özelliği, iPadOS 14 ile birlikte hayatımıza giren teknolojiler arasında yer alıyor. Bu uygulama ile birlikte kullanıcılar gerek kalem gerekse ellerini kullanarak el yazısı ile internet sörfleri, not alma işlemleri veya uygulama içi çözümleri Scribble özelliği sayesinde el yazısını kullanarak yapabilecek.

Yorum yapın