Apple Silicon Nedir?

Apple şirketi tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan WWDC etkinliği, birçok yeniliği ve güncellemeyi kullanıcılar ile buluşturdu. Bu etkinlik sırasında duyurulan yeni bir gelişme olan Apple Silicon, yeni bir Apple cihaz işlemcisi olarak karşımıza çıkıyor. Birçok farklı avantajı sağladığı iddia edilen işlemci, şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Apple Silicon Teknolojisi

iOS14 güncellemesinin tanıtıldığı WWDC etkinliği sırasında öne çıkan etkileyici yeniliklerden biri olan Apple Silicon işlemcisi için, bilinmeyen detaylar aydınlatıldı. Apple’ın bilgisayar sınıfında üretilen cihazları olan Apple Mac ürünleri için tanıtılan Apple Silicon, yepyeni bir geliştirme ile karşımıza çıkan işlemci olarak lanse edildi. Özellikle Apple işlemci yongasında şimdiden büyük bir yer kapladığı düşünülen Apple Silicon teknolojisi, geçtiğimiz günlerde yapılan lansman ile birlikte kesin olarak Mac bilgisayalar için üretilen teknolojiler arasına girdi.

Apple Silicon’un Ne Gibi Avantajları Olacak?

WWDC etkinliği sırasında uzun bir zaman dilimine sahip olan Apple Silicon için tüm merak edilen sorulara da yanıt geldi. Apple Mac bilgisayarlar için üretilen teknolojinin, en güncel işlemci gücünü sunması bekleniyor. Aynı zamanda yüksek güç ve düşük enerji kaybını da sunacağı iddia edilen Apple Silicon, şirketin kendi ürettiği yazılımlar ile de entegre bir şekilde çalışabilecek.

Apple Silicon Ne Zaman Çıkacak?

Apple Mac cihazları için üretilen yeni bir teknoloji olan Apple Silicon, WWDC etkinliği ile birlikte açıklanan bilgilere göre 2020 sonu itibari ile piyasaya çıkan bilgisayarlarda kullanılacak. Tüm Mac cihazlar için toplamda 2 senelik bir geçiş süreceğini bildiren şirket, bu sürecin sonunda tüm Apple Mac bilgisayarlarda an itibari ile Apple Silicon işlemcilerin yer alacağını açıkladı. Bu işlemcinin, bilgisayar gücünü %10 oranında direkt olarak arttırması bekleniyor.

Yorum yapın