WatchOS 7 Tanıtıldı Yenilikleri ve Özellikleri

Apple, akıllı saatleri için yeni işletim sistemi olan WatchOS 7 sürümünü çıkardı ve WWDC 2020 dahilinde sundu. Netleşen WatcOS 7 özellikleri, içerdiği yenilikler sayesinde kullanıcı deneyimlerini arttıracaktır.

Yeni WatchOS 7 Özellikleri

Apple, birçok konu bakımından yeni yaptığı çalışmaları akıllı saatlerdeki işletim sisteminin yeni sürümünde güncelleme ile kullandırmaya başlayacaktır.

WatchOS 7 sürümünde bulunan yenilikler;

Saat kadranları; Apple yaptığı her güncellemede yeni kadranlar getirdiği gibi bu sürümünde de aynı durumu devam ettirmektedir. WatcOS 7 sürümüne özgü yenilik ise, kullanıcıların kadran paylaşma özelliği ile kendi tasarladıkları ve özelleştirdikleri kadranları başka kişilerle paylaşabilecek olmalarıdır. Aynı zamanda paylaşımlar, sosyal medya üzerinden de olabilecektir. Kadran üzerinde, kullanılacak uygulamalar için eklenmiş olan kısa yollar da bulunmaktadır.

Haritalar; Uygulamada bisiklet ile ulaşım kısmı, gelen yeni güncelleme ile görülmektedir. WatchOS 7 sürümünde, harita üzerinden bisiklet ile yol tarifi seçeneği bulunmaktadır. Sürümü destekleyen modellerinde ise yol tarifi, direk saat üzerinden aktarılacaktır.

Fitness uygulaması; Yeni sürümün gelmesiyle birlikte, fitness uygulaması da güncellenmiştir. Bu güncelleme dahilinde farklı spor tanımlamalarına bir de dans seçeneği eklenmiştir. Ayrıca, yeni sürüm kapsamında aktivite uygulaması olarak bilinen uygulamanın ismi fitness uygulaması olarak değişecektir.

Uyku takibi; Kullanıcıların sürekli olarak talepte bulundukları uyku takibi, yeni gelen sürüm ile olabilmektedir. Uyku takibinin yanı sıra, uyku planlama ve rutin oluşturma konuları da güncellemeye dahil edilmiştir.

El yıkama; İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi nedeniyle, bu sürece özel olarak el yıkama takibi de özellikler arasında yer almaktadır. El yıkama takibi ile el yıkandığında Apple Watch bunu artık otomatik algılayacaktır. Ve akabinde el yıkama süresi olarak ne kadar süre ile devam edileceği kullanıcılara çıkan sayaç üzerinden gösterilecektir.

Tüm bu özelliklere ek olarak, yeni WatcOS 7 ile ortam ses yüksekliğinin ölçümü geliştirilip aynı zamanda bu ölçümün kulaklık bildirimlerinde de olmasını sağlamıştır.

Yorum yapın