Snapchat düşüşte

Snapchat bir ilkken kopyaları Snapchat’i düşüşe uğratmaya devam ediyor.Snapchat akımı ciddi kitlelere ve fenomenler bile çıkartmışken, Snapchat uygulamasının taklidini yapan diğer firmalara ilgi daha fazla oldu. Snapchat indirmelerinde ve aktif kullanılmalarında artık düşüş gösteriyor.

Şirket hisse değerlerinin yüzde 26.5 olarak düşüşe geçtiğini açıkladı yılın ilk çeyreğinde 2.2 milyar dolar net kayıp olduğunun buda şirketin ikinci çeyrekte dahada kötüye gidebileceğinin bir örneği.

Snapchat eskisi kadar neden indirilmiyor?

Araştırma şirketlerinden biri olan Instinet adlı şirketin verilerine göre yılın ikinci çeyreğinin ilk ayında geçen yıl ile kıyaslama yapıldığında yüzde 22 lere varan bir düşüş gözükmekte.2013 Haziran ayında 800 milyon dolar olan ve günümüzde 23 milyar dolara ulaşan şirket ciddi düşüş yaşıyor.Snapchat indirmelerinde kayıp iOS kullanıcıları tarafında. iPhone ve diğer iOS cihazları kullanan kişiler Snapchat uygulamasını artık kullanmamaya başladı bu oran %40 lık bir kayıp demek.

Geçtiğimiz aylarda Facebook ve İnstagram’ın Snapchat özelliğini kendi uygulamalarına eklemesi sonucu bu oranlar düşmeye başladı. İnstagram’ın kullanıcı sayısı Snapchat’i solladı ve herkes Snapchat’e girmek yerine tek bir uygulamdan hep fotoğraflarını paylaşmayı hemde İnstaStory ile Snapchat tadında bir deneyim yaşamayı tercih etti.

Yorum yapın