Tor Browser 7.0 Güncellemesi ile Gizliliği Arttırdı

Sevilerek kullanılan Tor Browser 7.0 güncellemesi yapıldı. Yeni güncelleme ile yazılımın dosya IP ve Mac adreslerinize erişiminin engelleyen önemli bir özellik eklendi. Tor Browser 7.0’ın yeni özellikleri.

İnternet ile uğraşan veya stabil şekilde kullanan gizliliğe önem veren internet kullanıcılarının kullandığı Tor Browser‘ın yeni sürümü ile birlikte gelen anonim gizliliğini sağlamak üzere önemli bir yenilik eklenmiş. Kullanıcıların İP adresilerine erişimi engellemek için yeni gelen bu özellik ne demek?

Tor geliştiricilerinden biri olan Yawning Angel ile yapılan bir açıklamaya göre Tor Browser 7.0 ile gelen yeni sürümde Sandbox özelliği öne çıkıyor. Bu özellik sayesinde dosyalarınız İp adresiniz ve Mac adresiniz tarayıcınız tarafından gizlenme imkanı sunuyor. Bu şekilde tor browser, kullanıcılarının bilgisayarlarının hakkında öğrendiği bilgi azalmış bi diğer değiş ile kısıtlama getirilmiş oluyor.

Yeni gelen güncelleme sadece Linux ve macOS kullanıcılarına sunuldu. İlerleyen günlerde Windows sürümünede gelmesi planlanan yeni güncelleme büyük ilgi göreceğe benziyor.Mac kullanıcılarının dikkat etmesi gereken önemli şey Tor Browser 7.0 güncellemesini kullanabilmek için OSX sürümünün en az OSX 10.9 ve üzeri olması gerekiyor.

Yorum yapın